PERU, KOLEBKA CYWILIZACJI

Dzień 1: Przylot do Limy i transfer do hotelu.

Dzień 2: Zwiedzanie Limy. Zaczynamy od zabytkowego centrum pełnego imponującej architektury kolonialnej, uznawane od 1991 roku za Obiekt Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po południu będziemy zwiedzać pozostałości archeologiczne miasta w kompleksie Huaca Pucllana lub Mateo Salado (w zależności od godziny i dnia otwarcia), a także nadmorską dzielnicę artystów – Barranco. Obiad wliczony (Ś, O).

Dzień 3: Przejazd na południe w kierunku Nazca. Po drodze zatrzymujemy się w turystycznym porcie Paracas skąd popłyniemy 20 km od brzegu oceanu, aby poznać Wyspy Ballestas – peruwiańskie Galapagos – gdzie będziemy mogli podziwiać lokalną morską faunę obfitującą w pelikany, pingwiny Humboldta, głuptaki, lwy morskie i inne gatunki zwierząt. Po rejsie jedziemy dalej do miasta Ica gdzie zatrzymamy się przy jednej z lokalnych winiarni, aby zobaczyć produkcję i oczywiście degustować narodowy trunek Peru – pisco. Po degustacji obiad w winiarni i dalszy przejazd do Nazca (Ś, O).

Dzień 4: Rano fakultatywny lot nad liniami Nazca (US$110 za osobę), aby oglądać słynne geoglify zrobione na pustyni ponad 1500 lat temu. Po południu przejażdżka przez pustynię w specjalnych pojazdach „boogies” (otwarte jeepy terenowe), żeby poznać pozostałości archeologiczne dawnej stolicy cywilizacji Nazca – Cahuachi, cmentarz prekolumbijski w Chauchilla i trochę szaleństwa na wydmach zjeżdżając na deskach. Wieczorem kolacja w hotelu (Ś, K).

Dzień 5: Dziś mamy długi dzień jazdy do miasta Arequipa (około 10 godzin). Jedziemy cały czas przez pustynię wzdłuż Oceanu Spokojnego autostradą Panamerykańską. Po kilku godzinach skręcamy w głąb lądu w kierunku Andów, żeby dojechać do Arequipy położonej na wysokości 2,400 m. n.p.m. Wieczorem krótki spacer, aby rozciągnąć nogi i zjeść kolację (Ś, K).

Dzień 6: Rano zwiedzamy kolonialne centrum historyczne Arequipy, która jest drugim największym miastem Peru. W trakcie naszego zwiedzania wejdziemy do klasztoru Świętej Katarzyny, który był domem i zarazem więzieniem dla dziewcząt od XVI do końca XIX wieku. Odwiedzimy też muzeum Santuarios Andinos, gdzie znajduje się ciało zlodowaconej dziewczyny Juanita z czasów Inków. Po zwiedzaniu obiad na mieście i czas wolny na spacer, zakupy i aklimatyzację. (Ś, O).

Dzień 7: Rano zwiedzanie lokalnego kamieniołomów gdzie wydobywa się wulkaniczny kamień tzw. sillar, który nadaje charakterystyczny biały kolor lokalnej architekturze. Po południu pojedziemy na północ przez góry w kierunku doliny Colca do miasteczka

Chivay, po drodze przejedziemy przez Park Narodowy Salinas Aguada Blanca gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć w swoim naturalnym środowisku południowo-amerykańskie zwierzęta z rodziny wielbłądów – lamy, alpaki i wigonie. Obiad na trasie do Chivay, a wieczorem możliwość skorzystania z gorącej kąpieli w lokalnych wodach termalnych. (Ś, O).

Dzień 8: Wcześnie rano ruszamy w kierunku Kanionu Colca, po drodze niesamowite widoki na pola tarasowe uprawiane przez lokalnych potomków indian Collaguas i Cabanas. Dojazd do punktu widokowego Krzyż Kondora (Cruz del Cóndor) gdzie przy odrobinie szczęścia będziemy mogli oglądać największego latającego ptaka na świecie, jakim jest kondor. Następnie zaczynamy przejazd przez Płaskowyż Wysokogórski w kierunku miasta Puno nad samym brzegiem jeziora Titicaca. Kolacja w Puno. (Ś, K).

Dzień 9: Dziś spędzamy dzień na najwyższym żeglownym jeziorem świata (3,810 m. n.p.m.) Rano zwiedzamy pływające wyspy Uros, gdzie dowiemy się o ich ciekawym życiu na wodzie i po południu płyniemy do oddalonej naturalnej wyspy Taquile, gdzie poznamy całkiem inny sposób życia i kulturę mieszkańców na tym samym jeziorze. Wieczorem kolacja u lokalnych mieszkańców, którzy będą nas gościć w swoich domach na środku jeziora Titicaca. (Ś, K).

Dzień 10: Po śniadaniu pożegnamy się z naszymi gospodarzami i popłyniemy do małego portu Capachica nad jeziorem Titicaca, gdzie będzie na nas czekał nasz prywatny transport, którym pojedziemy do Świętej Doliny Inków. Po drodze zatrzymujemy się na obiad i zwiedzanie inkaskiego centrum administracyjnego Raqchi. Po południu dojazd do Pisac w środku doliny rzeki Urubamba na nocleg.(Ś, K).

Dzień 11: Dziś zwiedzamy najciekawsze miejsca i okolice Świętej Doliny Inków. Zaczynamy od lokalnego Muzeum Inkariy, gdzie będziemy mogli zobaczyć na replikach naturalnej wielkości, życie dawnych kultur, które zamieszkiwały Andy od tysięcy lat. Dalej zobaczymy tarasy solne w miejscowości Maras i laboratorium rolne Inków w kompleksie archeologicznym Moray. Po południu pojedziemy do inkaskiego miasta-twierdzy Ollantaytambo. Tu  będzie obiad i zwiedzanie lokalnych ruin oraz miasteczka. Nocleg w Ollantaytambo. (Ś, O).

Dzień 12: Dziś zwiedzamy jeden z 7 cudów świata – Machu Picchu. Inkaskie sanktuarium wzniesione wśród zielonych gór to bez wątpienia unikalne miejsce na świecie. Żeby tam dotrzeć trzeba wcześnie rano jechać pociągiem w kierunku miasteczka Aguas Calientes. Stamtąd dalej jedziemy autobusem, który nas zostawi przy wejściu do ruin. Po zwiedzaniu czas wolny na obiad i powrót na stację kolejową w Aguas Calientes skąd pociągiem wracamy do Ollantaytambo gdzie nasz prywatny transport zabierze nas do Cusco na nocleg.(Ś)

Dzień 13: Dziś zwiedzamy dawną stolicę Inków – Cusco, miasto też umieszczone na liście Światowego Dziedzictwa Unesco ze względu na swoją unikalną architekturę, mieszanka ogromnych głazów inkaskich z delikatnymi balkonami kolonialnymi i dachówki gliniane. W tym pięknym mieście będziemy zwiedzać pozostałości inkaskie jak Sacsayhuaman, kolonialna katedra (największa na kontynencie), Świątynia Słońca, Koricancha i Muzeum Liści Koki. Obiad i czas wolny, aby odkrywać samemu to niesamowite miasto. (Ś, O).

Dzień 14: Można wybrać między: wolny dzień na eksploracje, odpoczynek i ostatnie zakupy w Cusco lub fakultatywna wycieczka do Rainbow Mountain Vinicunca, całodniowa wyprawa na najwyższy punkt naszego programu (5,000 m. n.p.m.) Cena fakultatywnej wycieczki będzie zależała od ilości uczestników. Nocleg w Cusco. (Ś).

Dzień 15: O odpowiednej godzinie transfer na lotnisko w Cusco na lot do Limy i połączenie do Europy.

Cena za uczestnictwo w tym programie: US$ 2,600 za osobę.

Minimalna liczba uczestników 6, maksymalna liczba uczestników 10 osób

Cena Obejmuje:

Zakwaterowanie w hotelach 3*** ze śniadaniem w pokoju dwu lub trzyosobowym w przypadku nieparzystej liczby uczestników. Dopłata za jedynkę na całą trasę US$480.

Zakwaterowanie w rodzinnych domach na wyspie Taquile.

Przelot na trasie Cusco – Lima.

Prywatny transport dla całej grupy.

Opiekę polskiego pilota na całej trasie.

Obsługę lokalnych przewodników.

Pociąg, autobus i wejściówki na Machu Picchu.

Wejściówki do wszystkich wymienionych miejsc.

Wyżywienie: Śniadanie w hotelach, 6 obiadów i 5 kolacji na trasie.

Cena nie obejmuje:

Przelot z Europy

Ubezpieczenie zdrowotne w razie wypadku lub nagłych zachorowań lub wypadków.

Fakultatywne wycieczki:

Nazca US$110 od osoby

Góra Tęczowa (Vinincunca) cenę ustali się w zależności od ilości uczestników

(2-3 osoby US$160 od osoby,  4-5 osób US$130 od osoby,  6-7 osób US$100 od osoby, 8-10 osób US$80 od osoby, 11-12 osób US60 od osoby)

Miejsca i wyżywienie niewymienione w programie Zwyczajne napiwki (bagażowych, kelnerów, kierowców, lokalnych przewodników).

Pobiesz PDF